• 20.04.2024, godz. 19:00
    Scena Teatru Zależnego, ul. Kanonicza 1, Kraków

Teatralny Hyde Park: Bajki dla dorosłych

To kolaż tekstów: Leonarda Neugera („Wierutne bajki dla dorosłych dzieci”), Sławomira Mrożka („Racket Baby”), Iwony Mickiewicz („Zabić smoka”), Doroty Korwin-Piotrowskiej („Bombeloza”), Jolanty Fainstein („mama ma szorstkie ręce”), w których świat baśni przenika się z codziennością dorosłego życia. Wydawać by się mogło, że bajki to świat zarezerwowany dla dzieci, jednak ten spektakl udowadnia, że w głębi każdego z nas tkwią pokłady dziecięcej wyobraźni, które mogą być odkryte na nowo. „Bajki dla dorosłych” przenoszą nas do krainy absurdalnych i ironicznych historii, które równocześnie poruszają tematy uniwersalne i aktualne.

„Racket Baby” rzuca nowe światło na moralne rozterki współczesnego człowieka, przekładając je na surrealistyczną narrację teatralną. W Teatralnym Hyde Parku spotkamy również bajkowe postacie, przeniesione do współczesnych realiów – smoka, księżniczki i świętego Mikołaja. „Mama ma szorstkie ręce” Jolanty Fainstein stawia pytania o relacje w rodzinie i jest próbą odtworzenia przeszłości z zakamarków pamięci. Widzowie będą świadkami zabawnych, czasem wzruszających, a czasem prowokujących sytuacji, które ukazują paradoksy ludzkiego życia .

Co z księciem? Książę ledwo koniec z końcem wiąże („Wierutne bajki dla dorosłych dzieci” L. Neuger)

Scenariusz i reżyseria: Ziuta Zającówna
Opracowanie muzyczne i akompaniament: Monika Bylica, Filip Klasa

Występują: Anna Lenczewska, Agnieszka Kociołek, Aleksandra Sozańska, Anna Sokołowska, Natalia Zych, Iwona Mickiewicz, Ziuta Zającówna, Mateusz Dewera, Piotr Majewski, Wiktoria Gołębiowska, Katarzyna Fuks i młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie.

Bilety: opłata Pay After – po spektaklu wedle uznania

Autorka obiektu na grafice: Iwona Mickiewicz