• 13.03.2022, godz. 19:00
  • 14.03.2022, godz. 19:00
    Scena Teatru Zależnego, ul. Kanonicza 1, Kraków

Posiew boga wojny

Posiew boga wojny” to spektakl rozgrywający się w poczekalni, gdzie ludzie czekają: na nowe, lepsze czasy. Na powodzenie w miłości, na ukojenie zszarganych nerwów. Akcja rozgrywa się przed, w trakcie i po jednej z światowych wojen – każda z postaci na swój sposób szuka własnego języka i własnych gestów, aby nową rzeczywistość oswoić lub chociaż znieść. W tle od czasu do czasu pobrzmiewają dźwięki muzyki Mahlera, która jednak wykrzywia się i deformuje, bo wraz ze starym światem skończyła się też i jego muzyka.

Aktorzy: Ewa Breguła, Mateusz Dewera / Robert Żurek, Jan Mancewicz, Jacek Milczanowski,

Kostiumy: Monika Gigier, Alicja Margolin

Opracowanie muzyczne: Michał Braszak Scenariusz, reżyseria, przestrzeń: Wiesław Hołdys Współpraca: Agnieszka Dziedzic, Agnieszka Dębowska

W spektaklu wykorzystano fragmenty trzeciej części („Feierlich und gemessen, ohne zu schleppen”) I Symfonii D-Dur „Tytan” Gustawa Mahlera. W spektaklu wykorzystano fragmenty i cytaty z następujących utworów: Emil Wyrobek ” Z otchłani chorób nędzy i upadku”, Józef Czechowicz „Żal”, Władysław Sebyła „Pogrzebny”, Tytus Czyżewski „W szpitalu obłąkanych”, „Szumiłebski, Moczygębski głowy szuka” (anonim XVII w.), Maria Komornicka „Na rozdrożu” oraz fragmenty artykułów prasowych z lat 1914-1924.