• 15.06.2024, godz. 21:00
    Scena Teatru Zależnego, ul. Kanonicza 1, Kraków

NOC TEATRÓW: Coś Wam powiem…

To opowieść o trudnym okresie dojrzewania. Główna bohaterka Joanna to wrażliwa, utalentowana dziewczyna, która wkraczając w dorosłość, niespodziewanie dla samej siebie ląduje na niebezpiecznym wirażu. Jej życiowe wybory podyktowane są notorycznymi nieporozumieniami z nadopiekuńczą matką, uporczywym pragnieniem akceptacji, przyjaźni, miłości… Poszukiwanie własnego „ja” okaże się dla Joanny bolesną i brutalną lekcją.

Przyglądając się losom młodziutkiej bohaterki, wnikliwie obserwujemy również otoczenie, które wywiera niemały (nie zawsze pozytywny) wpływ na podejmowane w tym wieku decyzje i na to, co dzieje się w życiu dorastającego człowieka. 
„Coś Wam powiem…” to spektakl o wymiarze edukacyjnym, dotykający m.in. kwestii budowania własnej tożsamości, poszukiwania akceptacji i problemu uzależnień wśród nastolatków.

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Sadowski
Muzyka: Małgorzata Tekiel
W głównej roli (Joanny): Natalia Zych
W pozostałych rolach: Andrzej Sadowski (Cień) oraz Barbara Szałapak (Matka), Katarzyna Deszcz (Dyrektorka), Zofia Wątroba (Ola), Philip Madeja (Piotr), Jan Wacławowicz (Psycholog)

W spektaklu wykorzystywane są rockowe kompozycje Małgorzaty Tekiel, legendarnej krakowskiej basistki do tekstów Andrzeja Sadowskiego, wykonywane na żywo przez aktorów spektaklu.

Natalia Zych dostała nagrodę aktorską za rolę Joanny na 49. Tyskich Spotkaniach Teatralnych.

Przedstawienie rekomendowane dla widzów od 15 roku życia.

Rezerwacja darmowych wejściówek od 12 czerwca na adres mailowy: sten.krakow@gmail.com

Produkcja: STeN oraz b&b&b
Premiera: 27 grudnia 2022, Teatr Zależny Kraków